До 1927 р. практично всі фільми були “німими”, вони містили лише зображення, без звуку. На початку 1920-х з’являється перша система, здатна записувати і відтворювати звукове кіно, проте кіновиробники довго були обережними, побоюючись значного подорожчання виробництва і прокату фільмів. Першою на експеримент вирішується американська фірма “Уорнер Бразерс”, в 1927 р. вона випускає перший фільм, в якому персонаж на екрані розмовляє – “Співак джазу”
Прихід в кіно звуку трохи зменшує роль прийомів художньої виразності, що колись була покликана в чому саме компенсувати відсутність звуку. Звук підштовхував до створення більш реалістичного, що має чіткий оповідний сюжет, і менш умовного кіно. Деякі відомі режисери та актори (в т. ч. Чарлі Чаплін) виступали проти звукового кіно або за те, щоб звук не заважав їх образотворчим експериментам, але звук дуже швидко завоював собі місце в кіно, і протягом 30-х практично всі фільми стали звуковими.
Різноманітність художніх прийомів і засобів вираження в кіно падає, зате значно посилюється роль діалогів, що несуть головну змістовну і виразну. навантаження в досить великій групі фільмів.
У США в результаті Великої Депресії вся кіноіндустрія остаточно опиняється в руках великого капіталу, який бачить головне завдання кінематографа в штампуванні однотипних фільмів, розрахованих, в першу чергу, на комерційний успіх. Ці фільми були якісними, але знятими за стандартними рецептами і позбавленими будь-якого авторського стилю, що не дивно, тому що режисер, який знімав фільм, мав саму мінімальну свободу.
У СРСР (і особливо в Німеччині) режисери відчували тиск з боку режиму, що також обмежував можливість до експериментування. У СРСР була зроблена ставка на “соціалістичний реалізм” і створення меншого числа, але з більш високою якістю, фільмів, ця тенденція тривала до знаменитого Двадцятий з’їзду і початку “відлиги” (1956р.).
У повоєнний час (кінець 40-х і 50-е) істотний внесок у розвиток світового кіно внесли італійський (з його так званим Неореалізмом), а також японський кінематограф (особливо фільми, які зняв режисер Акіра Куросава).
Джерело:https://sites.google.com/site/kinovsepro/istoria-kino
Немає коментарів:
Дописати коментар